Tap to unmute

Ińska: Wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 16 mar 2023
 • Oceń posłów: videoparlament.pl/poslowie/oc...
  Ińska: Wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza
  #polityka #polskapolityka #Sejm
  Interesujesz się polityką? Szukasz wystąpienia Twojego posła? Subskrybuj nasz kanał i wejdź na videoparlament.pl - w naszym serwisie aktualne wystąpienia poselskie wraz ze stenogramami!
  Dołącz do nas także tutaj:
  FB: videoparlame...
  videoparlament
  Źródła większości materiałów wideo:
  System Informacyjny Sejmu: sejm.gov.pl
  System Informacyjny Senatu: senat.gov.pl
  oraz publikacje osób publicznych.
  Na kanale zdajemy sprawozdanie z aktywności polityków wszystkich opcji politycznych w celach dokumentalnych. Publikacja filmu nie oznacza więc, że popieramy czy jesteśmy przeciwni prezentowanemu stanowisku. Wierzymy, że dzięki temu pomagamy uniknąć manipulacji, a dzięki prezentacji pełnych wypowiedzi wyborca wyrobi sobie własne stanowisko.
  Życzymy mądrych wyborów!

Komentarze • 7

 • Noam Człoński
  Noam Człoński 11 dni temu

  Wielki Oracz Umyslow.

 • Noam Człoński
  Noam Człoński 11 dni temu

  Ta lala pod plakatem to zrobi kariere.

 • Dysio
  Dysio 11 dni temu

  Im bardziej wszyscy machacie szabelkami tym większy robicie wiatr.
  Wiatru nie sposób złapać.

 • Tomasz Magilla
  Tomasz Magilla 11 dni temu

  Dwóch doświadczonych rolników Pan Hołownia i Pan Władysław K.K., codziennie od świtu do zmroku , doją krowy, orzą pole, gnój rozrzucają, ciągnikami się wożą , młócą zboże, baju baju będziesz w raju, skąd tam sie wzieło tylu naiwnych rolników?

 • Kataleptyk
  Kataleptyk 9 dni temu

  Mało jest tak skompromitowanych ugrupowań politycznych jak PSL. Nawet dawne PZPR, a obecne SLD, mu nie dorównują. Dlaczego? Bo przebieg działalności PSL wyraźnie pokazuje, że zawsze było im obojętne to, jakie ugrupowanie jest u władzy, z każdym byli gotowi współtworzyć rząd, z każdym byli gotowi kolaborować, byle tylko ustawić swoich działaczy. Nie mają i od dekad nie mieli pomysłu na obronę polskiego rolnictwa ani przed wariactwami UE, ani przed dyktatem wielkich korporacji zachodnich. Tak samo jest i dzisiaj.
  Polskę zalewa pochodzące z Ukrainy zboże. Za zbożem pójdą (i już idą) inne produkty: mleko, drób, mięso etc. O tym niby wspomniał Kosiniak - Kamysz. Ale nie powiedział najbardziej istotnej rzeczy: ten zalew Polski produktami rolnymi z Ukrainy wynika z bezrefleksyjnego i durnego wspierania Ukrainy za wszelką cenę. Tymczasem te pochodzące z Ukrainy produkty rolne w ogóle nie pochodzą od ukraińskich rolników indywidualnych. Tego Kosiniak - Kamysz już nie powie. W 2020 roku trzy wielkie zachodnie korporacje, w wyniku zmiany prawa na Ukrainie, przejęły tam aż 5 milionów ha ziemi. To jest 8% terenu całej Ukrainy. Powstały tam gigantyczne latyfundia ziemskie. I proszę zauważyć, że dopiero po ich powstaniu zaczęto nas zalewać ukraińską produkcją rolną. Mówiąc wprost - Polska w ten sposób nijak nie pomaga Ukrainie, ale pomaga tym zachodnim korporacjom. Są to trzy firmy: Monsanto, Bayer i DuPont. Proszę sobie na własną rękę sprawdzić, jaki kapitał za nimi stoi.
  Co do mamienia ludzi panelami fotowoltaicznymi, to powiem tak: tzw. zielona energia (w obecnym wymiarze) nie gwarantuje przemysłowi stabilności energetycznej. Wiatr raz wieje, raz nie. Zimą panele są mało wydajne, bo pokrywa je śnieg. Podobnie jest nocą. A przecież przemysł nie będzie czekał na korzystne warunki atmosferyczne, aby produkować.
  Mało tego, lokalna sieć energetyczna okazuje się często niewydajna i nie potrafi wytrzymać obciążeń produkowanym lokalnie prądem przy dobrej pogodzie, więc Sieć po prostu te instalacje wyłącza aby nie uszkodzić nazbyt obciążonych tą "nadprodukcją" instalacji.
  Wracając jednak do PSL - pytanie zasadnicze brzmi: gdzie byli przez ostanie 30 lat? Gdzie był ich radykalizm w obronie polskiego rolnictwa? Co zrobili w tej kwestii? Tak jak większość partii budzą się dopiero przed wyborami. I tak jak większość partii bazują na pustych przemowach, obietnicach, zapewnieniach. A potem, jak zawsze, będzie to samo.